Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W ostatnim tygodniu stycznia odbyło się spotkanie w Bibliotece w Jaworznie (w Filii nr 2 Podłęże). Zostałam zaproszona przez panią Ksenię Chorąży — bibliotekarkę, którą poznałam na Targach Książki w Krakowie. I taka bibliotekarka to skarb! Zorganizowała świetne spotkanie, zatroszczyła się, by czytelnicy jej filii mogli przeczytać choć jedną moją książkę. Nieważne, czy wielka biblioteka, czy maleńka filia — najważniejsze, że udało się stworzyć grupę ludzi, którzy się znają, lubią i wspólnie się spotykają, by rozmawiać o książkach.

Ostatnie w 2024 roku wydarzenie, w którym brałam udział to kiermasz świąteczny w Solnym Mieście w Wieliczce. Powstało niewielkie bożonarodzeniowe miasteczko przed budynkiem, gdzie można było kupić ciepłe napoje i jedzenie, a wewnątrz hali rozstawione były stoiska pełne cudownego rękodzieła — stroiki i bombki świąteczne, własnoręcznie szyte maskotki, prace szydełkowe, a także miody, tradycyjne wyroby. Stoisko Wydawnictwa Sentencjonalnie przyciągało pięknie przyozdobionymi wstążkami książkami. Kupujący chętnie robili ostatnie prezenty dla najbliższych. Szczególnie książki dla dzieci cieszyły się powodzeniem.

Tuż przed świętami zostałam zaproszona przez Bibliotekę w Poraju do poprowadzenia warsztatów dla młodzieży ze szkół podstawowych, która wyróżnia się zaangażowaniem w wolontariacie i mediacjach rówieśniczych. To młodzi ludzie otwarci na potrzeby swoich kolegów i koleżanek. Cieszę się, że biblioteki, szkoły, przedszkola dostrzegają wartość warsztatów o empatii i niepełnosprawności.

Po raz pierwszy miałam szansę być z moimi książkami w Bielsku-Białej. Nie było to wydarzenie literackie, ale jarmark świąteczny. Idealna możliwość na zdobycie książek z dedykacją od autorki i sprezentowanie ich najbliższym. Ponieważ część akcji Alei Cichych Szeptów toczy się w Bielsku-Białej i okolicy bardzo zaintrygowało mieszkańców. Książka cieszyła się zainteresowaniem, tak jak i literatura dziecięca. Pogoda w piątek i sobota była w miarę sprzyjająca, jednak w niedzielę rozpadał się deszcz i było zimno.

Szkoła w Klimontowie wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Wydawnictwo Sentencjonalnie i udało się jej zdobyć książkę Sanatorium cudów do biblioteki. Opowieść o niepełnosprawnych bohaterów tak się spodobała uczniom i nauczycielom, że postanowili zaprosić mnie na warsztaty Empatia - poczuj to!

Zajęcia przeprowadziłam w trzech grupach, dzieci i młodzież z ogromnym zaangażowaniem wykonywali różne zadania i odkrywali, z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Dostrzegli ich potrzeby i ograniczenia.